Kategoriler
1
Kadınlar modanın sıkı takipçisi olarak yeni tarzlar denemeyi her zaman severler. Yeniliğe sürekli açık olmaları sayesinde kadın giyimi oldukça zenginleşmiştir. Tulumlar da son zamanlarda modaya çok hızlı bir giriş gerçekleştirdi. Daha eski zamanlarda jile modeller ile bahçıvan kıyafetleri bugünkü tulumun öncüsü olmuştur. Artık sadece günlük kullanım değil abiye olarak da tulumlar tasarlanmaktadır. Tulumlar tek parça oldukları için vücudunuza rahatlık sağlaması çok önemlidir. Çünkü tüm vücudunuza etki edecek bir kıyafet olduğu için ufak bir rahatsızlık tüm vücudunuzu etkileyecektir. Tek parça olan tulumlar kombin yapma sıkıntısından bizi kurtarır. Hem alt hem üst bir bütün olduğu için geriye ayakkabı, çanta ve aksesuarlar kalır.

 

Tulumlar her mevsim kullanılabilecek kıyafet modellerinden birisidir. Yaz aylarında şık bir balıksırtı saç örgüsü ve sandalet ile oldukça ferah bir görüntü elde etmenize yardımcı olur. Kış aylarında ise botlarla birlikte tercih edebilirsiniz. En şık tulumlarınızı güzel bir küpe veya bileklik ile tamamlayarak son derece şık olabilirsiniz.

 

Her yaş kesimine hitap edebilecek şekilde birçok tarzda ve renkte tulumlar üretilmektedir. Yaz sıcaklarında kolaylıkla giyip dışarı çıkılabilecek şortlu tulum modelleri ile terlemeden rahat rahat gezebilirsiniz. Yaz aylarında daha ince kumaşlı ve bol modelleri tercih etmelisiniz. Bahar dönemlerinde ise tercihiniz keten tulum modeli olabilir. Yaz ayları dışında kış aylarında da kullanabileceğiniz şekilde uzun kollu ve daha kalın kumaşlardan üretilmiş tulumlar da vardır. Mesela kadife, kışın en çok tercih edilen kumaşlar arasında yer alır. Pelüş ve polar tulum modeli ise kışın daha çok evde tercih edilen bir modeldir. Günlük giyime en uyumlu olan modeller ise kot modeller olarak tanımlanabilir. Askılı modellerde kışın içine kazak yazın ise tişört giyerek çok şık bir kombin elde edebilirsiniz.

 

Tulumlar artık farklı modelleri ile abiye olarak da sıklıkla tercih edilmektedir. Farklı paça ve kol tipleri ile zengin model yelpazesine sahip olan tulumlar, volanlı, balon kol gibi farklı kol tiplerine sahip olurken; bol paça, dar paça, İspanyol paça gibi çeşitli paça tiplerinde de üretilir. Tulumların kumaşları, kullanılacak ortama göre farklılık gösterir. Günlük hayatta tercih edeceğiniz tulumlar daha esnek bir yapıda olur ki daha rahat edebilesiniz. Keten, kot, penye, kadife kumaşları günlük hayatta rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Özel günlerinizde ise daha çok şifon, saten, payet kumaşlardan üretilen tulumları tercih ederek şık görünebilirsiniz. Özel günlerde simli veya daha parlak renklerdeki kumaşlar ile çarpıcı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Polar gibi daha sıcak ve salaş modeller ise evde giymeye en uygun modellerdir.

 

Tulum Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Tulum, her yaştan ve tarzdan kadının tercih edebileceği bir üründür. Bu yüzden bu ürünleri seçerken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Tulumunuzu seçerken öncelikle kullanacağınız ortamı belirleyip ona en uygun kumaşta ve modeldeki ürünlere bakabilirsiniz. Beden ölçülerinize uygun modelleri tercih ederek vücudunuzun daha şık durmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda tarzınıza hitap edecek modeller ve uyumlu renkleri kombin etmelisiniz. Aksesuarlar ile tamamlayacağınız tulumlar ile zarif görünebilirsiniz. İklim şartlarını da göz önünde bulundurarak tulum alma işlemi gerçekleştirmelisiniz. Günlük tulumlar ile güzel bir balıksırtı veya topuz saç modelleri ile oldukça naif görünebilirsiniz.

 

Her Mevsimde Tulum

 

Tulum, her mevsimde kullanılabilecek bir kıyafettir. Her yaş ve tarz için farklı modelleri olduğu gibi her mevsim için de çeşitleri bulunur. Yaz ayları için daha ince kumaşlardan tulumlar yapılırken kış ayları içinde kadife gibi kalın kumaşlardan tulumlar üretilir. Yaz aylarında daha ince kumaşlardan üretilen tulumlar sayesinde, bu ayların daha rahat ve daha kolay geçirilmesi sağlanır. İnce ve bol kumaşlar veya daha yumuşak kumaşlardan üretilen tulumlar, yazın en rahat edilecek kıyafet türü haline gelir. Diğer ara mevsimlerde ise orta kalınlıkta olan ürünler ile mevsime uyumlu giyinebilirsiniz.