Kategoriler
ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
Takılar hem kadınlar hem erkekler için stil tamamlayıcı görev üstleniyor. Bütün tarzlara uygun şık takı alternatifleri bulunmaktadır. Çeşit çeşit takılar farklı renkleriyle, şekilleriyle, boyutlarıyla kişilerin tarzına tarz katmaya devam ediyor. Bazen büyük, gösterişli takılarla kombinlerimizi tamamlarken bazen de küçük taşlı, zarif takılar yetiyor.

 

Bizler takı takmaya daha küçük yaşta künye, küpe gibi takılarla başlarız. Daha sonrasında vazgeçemediğimiz bir alışkanlık olur. Zaman geçtikçe takıların modelleri, işlemeleri değişse de hayatımızdaki yeri değişmiyor. Vücut şeklimize, kıyafetimize, yüz hatlarımıza göre çok çeşitli takılar bulunmaktadır. Yalnız süs amaçlı değil sembollerindeki mesajlar için de takı kullanabiliyoruz. Takılar değerlerine göre de isim alabilmekte. Değerli takılar mücevher değersiz takılar ise bijuteri olarak adlandırılıyor. Materyallerine göre bu şekilde isim alsa da bu onların estetik değerini etkilemiyor. Her tarza hitap eden boncuklu, taşlı, ipli çeşitli takılar bulunmakta. Her sene trend olan, fazla talep alan takılar değişiklik göstermektedir. Her kişi kendi tarzına göre takıları rahatlıkla bulabilir.

 

Günlük hayatımızda olsun özel günlerde olsun en çok kullandığımız aksesuarların başında kolye gelmektedir. Farklı uçlarda, farklı zincirlerde kolye alternatifleri bulunuyor. Zincir uzunluğuna göre kolye isimleri de değişiyor. Kısa zincirli, boyuna oturan kolyelere tasma deniyor. Tasma kolyelerde deri, demir detaylar fazlaca kullanılıyor. Uzun kolye modelleri de boyuna birkaç kez dolanarak ya da uçları olmadan sade bir şekilde kullanılabiliyor. Kolyeyi kullanan kişiler, kendileri için anlama sahip olan sembolleri, harfleri, isimleri kolye ucunda taşımak isteyebiliyor bu yüzden de çok çeşitli kolye uçları bulunuyor.

 

Takı çeşitlerinden olan yüzükler de sunduğu alternatiflerle tarzımızın tamamlayıcısı haline geliyor. Altın, gümüş gibi farklı materyallerden meydana geliyor. Farklı parmaklarımıza uygun olarak üretiliyor. Ve her kişinin parmak ölçüsü farklı olduğu için boyut açısından oldukça çeşitlilik gösteriyor. Evlenme teklifi, yıldönümü gibi etkinliklerde diğer takılardan ziyade yüzükler tercih ediliyor. Yüzüklerin hepsi birbirinden farklı anlamlar ifade edebiliyor. Birden fazla yüzük kullanılarak dikkat çekici bir görünüme ulaşabiliriz.

 

Kombinlere eşlik eden küpeler farklı tarzlarıyla özgün stiller oluşturmamızı sağlıyor. Özel günlerde kullanılan ağır, gösterişli küpe çeşitleri bulunurken; günlük hayatta kullanılan sade tek taşlı küpelerde alıcılarını bekliyor. Küpeler kullanım şekline göre de değişiklik gösteriyor. Tek kulağımıza taktığımız modeller, ikili küpeler gibi çeşitleri bulunuyor.

 

Şıklığın Tamamlayıcısı Bileklikler

 

Bir diğer takı çeşidi olan bileklikler, genelde set olarak kullanılıyor. Bileklikler takım halinde kullanıldığında daha gösterişli bir görünüm elde ediliyor. Saatlerle, farklı model takılarla kullanıldığında da şık bir bütünlük sağlıyor. İnce, sade bileklikler zarif bir görünüş sağlarken; büyük boncuklu, büyük taşlı bileklikler iddiali bir tarz yaratmanızı sağlıyor. Bileklikler zincir uzunluğuna göre de çeşitlilik gösteriyor. Bileğe birkaç kez dolanarak kullanılan uzun zincirli bileklikler bulunurken; bir kez dolanmasıyla kullanılan kısa zincirli bileklikler de bulunuyor.

 

Takıların Vazgeçilmezi Semboller

 

Takılarda farklı sembollere sıklıkla rastlanır. En çok kullanılan semboller arasında alan sonsuzluk işareti bitmeyecek olan aşkı, dostluğu, iletişimi simgeler. Duygularınızın sonsuzluğunu ifade etmek isterseniz bu sembollü takılar hediye iyi bir alternatif. Diğer bir sembol üçgen sembolü. Üçgen sembolü duruşuna göre farklı anlamlar taşıyor. Yukarıya dönük üçgen sembolü yükselen gücü simgeler. Aşağıya dönük üçgen ise rahmin ve cennetin sembolüdür. Nazar boncuğu da sık kullanılan semboller arasındadır. Nazar boncuğunun insanı kötü gözlerden koruduğuna inanılıyor. Bu yüzden özellikle bebeklerde sıkça kullanılan bir sembol. İnandığınız, yanınızda taşımak istediğiniz imgeler varsa ya da hediye alacağınız kişiye bir mesaj vermek istiyorsanız sembollü takıları tercih edebilirsiniz.

 

Uzun Zaman Kullanılan Takılar

 

Bir diğer önem verilen konu ise ürünün dayanıklılığı. Takı seçimi yapılırken cildi tahriş etmemesine büyük önem veriliyor. Bunun içinde takının materyali önem taşıyor. Kaliteli malzemeden yapılmış takılar tercih ediliyor. Malzemesi kötü olan takılar cildi tahriş edebilir, ciltte boyama yapabilir.

 

En Güzel Hediyelik Takılar

 

Takı setleri hediye için iyi bir alternatiftir. Hediye seçerken alınan kişinin tarzı da büyük önem taşıyor. Hediye alınan kişi özel biriyse sembollü takılar, tek taşlar seçilebilir. Sade kombinler yapmayı seviyorsa işlemesiz, tek renk takılar tercih edilebilir. Daha iddialı kombinlerden hoşlanıyorsa taşlı, içe içe renklerden oluşan takılar tercih edilebilir.

 

Saç aksesuarları kombinlerin ayrılmaz bir parçasıdır. Gerek günlük hayata gerek özel günlerde tarzımızı tamamlamak için vazgeçilmez bir aksesuardır. Her kişinin tarzına göre saç aksesuarları bulunuyor. Ürün yelpazesi oldukça geniş. Saç renginize, modelinize göre istediğiniz seçimleri yapabilirsiniz. Saç aksesuarları saçlarınızı oldukça şık bir görünüme ulaştırır. Hangi tarza bürünmek isterseniz saç aksesuarlarında da ona göre tercih yapabilirsiniz. İmajınızı tamamlayacak olan saç aksesuarları tüm gözlerin üstünüzde olmasını sağlıyor.

 

Saç aksesuarlarını istediğiniz saç modelinde kullanabilirsiniz. Kısa, uzun, dalgalı, düz hiç fark etmez. Tüm modellere uygun saç aksesuarları üretiliyor. Uzun saç modelleri için topuz kullanımında inci detaylı aksesuarlar tercih edilebilir. Çok şık bir görünüme ulaşılabilir. Kısa saç modellerinde işlemesiz, renkli tokalar tercih edilebilir. Dalgalı saçlar için taç ve bandanalar güzel bir aksesuar olacaktır. Düz saçları boncuklu tokalarla hareketlendirebilirsiniz.

 

Saç aksesuarlarıyla yansıtmak istediğiniz tarza rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yeni akımların öncüsü olabilirsiniz. Saç örgülerinizi daha canlı hale getirmek için saç küpelerini tercih edebilirsiniz. Bütün bir görüntü oluşturmak isterseniz küpelerinizle uyumlu saç zinciri iyi bir seçenek. Marjinal bir tarz yaratmak için renkli çıt çıt saçlar bire bir. Daha sade kombinler yapmak isteyenler için tek renk fiyonk tokalar alternatif olacaktır. Hem özel günlerde hem günlük yaşamda saç aksesuarlarıyla iyi bir uyum yakalamak mümkün.

 

Saç aksesuarlarında her tarza uygun desenler bulunuyor. Geleneksel tarz sevenler için otantik desenli aksesuarlar bulunuyor. Etnik dokunuşlarla beğenileri toplayabilirsiniz. Vintage kıyafetlerinizle ve nostajik saç modelinizle tam bir bütünlük oluşturabilirsiniz. Tarzınıza daha rahat bir hava katmak için çiçek, yaprak desenli saç aksesuarlarını kombinleyebilirsiniz. Salaş bir topuzla oldukça kusursuz bir görünüme ulaşacaksınızdır. Saçlarını toplu kullanmayı sevmeyenler için ipli aksesuarlar ya da alınlıklar tarzının tamamlayıcısı olabilir.

 

Özel davetlerde daha dikkat çekici kombinler yaratmak için işlemeli, parlak saç aksesuarları tercih edilebilir. Küpe ve kolyelerinizle uyumlu taşlı alınlık ya da taşlı saç küpeleri sizi günün yıldızı haline getirebilir. Kına gecelerinde geleneksel saç aksesuarları güzel bir tercih olacaktır. Ortama uyumlu bir tarz yakalamış olacaksınız. Şık ve sade saç aksesuarlarıyla nikâh davetlerine katılım sağlayabilirsiniz.

 

Yoğun Günlerin Kurtarıcısı Saç Aksesuarları

 

Hızlı yaşam temposunda kendimizle fazla ilgilenemediğimiz zamanlar oluyor. Hızlı bir şekilde dışarı çıkmamız gerekebiliyor. Bu zamanlarda saç aksesuarlarıyla kolayca kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. Özellikle yaz günlerinde uzun saç modeliyle bunalabilirsiniz. Şık saç lastikleriyle güzel bir atkuyruğu modeli yapıp rahatlayabilirsiniz. Kısa saç modeli kullanıyorsanız da sade bir taçla saçlarınızı arkaya atabilirsiniz. Saç aksesuarları günümüzün hızlı yaşam temposunda kurtarıcı bir görev üstleniyor.

 

Rengârenk Ve Canlı Saç Aksesuarları

 

Hareketli desenlere sahip saç aksesuarlarıyla daha canlı kombinler oluşturabilirsiniz. İstediğiniz renkte saç aksesuarları üretiliyor. Dalgalı saçlara sahipseniz mavi renk saç aksesuarlarıyla daha hareketli tarza sahip olabilirsiniz. Yeşil renk aksesuar modelleri rahatlatıcı rengiyle zarif bir duruş yakalamanızı sağlıyor. Sarı, turuncu gibi canlı renkler gün içinde modunuzu yükseltir, neşeli bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Gri renkte saç aksesuarları özel günlerde hiç düşünmeden seçebileceğiniz model. Sizi daha şık bir görünüme ulaştırır. Küpe ve kolyelerinizle bütünlük sağlar. Kırmızı saç aksesuarları asaletinizi yansıtmak için çok iyi bir model seçeneği. Akşam yemeği davetlerinde kırmızı renkle asil duruşunuzu sergileyebilirsiniz. Siyah, lacivert gibi koyu renkler sade kombinleri sevenler için uygun renkler. Tarzınızda sadeliği ve şıklığı aynı anda gösterebilirsiniz. Renk yelpazesi oldukça geniş saç aksesuarlarından tarzınıza uygun istediğiniz seçimi yapabilirsiniz.